Újra vasárnap van, mennek a tv műsorok, pszichologusok elemzik a big brothert és hasonló (persze nem nagyon komolyan, csak amolyan matiné műsorosan, beöltözősen poénkodva), tegnap este stand upot néztünk és van egy skót a BBC-n az egyik vetélkedős műsorban, aki néha fellép élőben Glasgowban, jó lenne megnézni, elég vicces. Ma este újra top gear, de sajnos véget ért a Gerry nagy döntése is (ebben a vállalkozó két cég közül választott egynek a támogatásában, tanácsokat vagy pénzt osztott), de van befektetős műsor a BBC-n is, ebben már működő cégek jönnek elő egy új ötlettel/termékkel, és erre keresnek befektetőt, akik öten vannak és egymásra licitálnak vagy együtt fektetnek be valamibe, a legújabb nyertes egy telekomos cég volt akik olyan készüléket gyártottak ami kiszűri a telemarketinges hívást.... jájj.
Tegnap pedig Stirlingben voltunk, szippantottunk egy kis középkort újfent, van itt egy vár, nem tudom kié volt, nem mentünk be mert drága volt, de volt egy szobor egy lovagról kb 1200as évekből, lehet hogy az övé volt, úgyhogy elég régi. A dombról látszik a Wallace emlékmű, amihez fel is sétáltunk utána. Fagyiztunk, volt megint esküvő, kiltes pasasokkal, dudással. Szép volt az is. Jövő héten rendesen elmegyünk Glasgowba, felfedezzük, nemcsak azt a részt amit mindennap, hanem a többit is. Addig pedig munka.
Nagyon szép a vár! Van nekije vastagsága, és mindenféle mintája, egy tornyocskán! És egészen szép volt az idő is. Elképesztően szép, részletekben gazdag, pedig "csak egy torony". Itt mi nálunk Formula 1 van műsoron a tvben.Érdekelne minket az elv, hogy minek alapján szűrik ki a telemarketinget, hogy felkészüljünk időben :-). Ilyen licitálós műsor nálunk is volt vala, de azt hiszem összesen egy sorozatot élt meg, és éjjel volt, amikor az "értelmiség nézi", a befektető meg már alszik. Most olvastam egy tanulmányt 2006-ban írodott, a klaszter építésről, hogy miért támogatja az Unió és, hogy a magyaroknak ez miért nem megy. Szilícium völgyben elég jól működik, meg Angliában is nagyon felkarolták, jól lehet eleinte nem látták az értelmét. Nálunk van már 60 db, de a legnagyobb probléma (2006 ban írták le!) a dulalista gazdaság, azaz multi és kis cégek, amelyek között nincs átjárás. A bizalmatlanság a kiscégeknél, a rövid távú gondolkodás, és az innováció, újítások teljes elutasítása, semmi befektetői szemlélet. Az akkori cégek 96%-a egyszemélyes, alkalmazott nélküli, és az összes Moi cégek 0,04% csak az, amelyiknél 250 feletti az alkalmazottak száma! Közel 900 cég az, aki foglalkoztatja a Mo összes gazdaságban dolgozót (nem közszféra, de nem tudom, hogy ebben az állami cégek benne vannak-e.). Nos, a mi telemarketinges hívásaink eredménye is azt mutatjam bizalomhiány, és 0 vállalkozói szellem, máról mára élés. A tanulmány szerint hiányzik a magyar gazadásgból a közepes cégek jelenléte, mert a jobbakat megvették a külföldiek a rendszerváltásnál, illetve a többség kis cégekre bomlott, kft-re bt-re, hogy minden dolgozó vigyen egy szeletet a cégből, és meglegyen a család betevője. Ez nagyon igaz, és ebben nincs változás, sőt a válság hatására még inkább zártabb lett, méginkább csak saját magukban bíznak az emberek, vállalkozni pedig szintén csak azért kell, hogy a család megéljen. Munkahelyteremtés saját magunknak, ez a magyar vállalkozói életszemlélet.
ReplyDeleteNagyon érdekes lesz az eredménye a kiállítók és vásárszervezők körében zajló kutatásunknak is. A vásárok azért nem sikeresk, mert nem jönnek a cégek, és nem hajlandóak többet fizetni, pedig minden drágább lett. Illetve a cégek úgy reagálnak a helyzetre, hogy azért nem mennek, mert nincs elég üzleti találkozó, nem kötnek elég üzletet, mert nem jönnek el a cégek, akkor mindek menjek oda. A koneferenciáknak megy, de az üzleti kiállításoknak, vásároknak nagyon nehéz. Az, hogy az áremelésen kívül mást is csinálni kellene, csak keveseknek jut az eszébe. Izgalmas lesz majd a feldolgozása, ezek még csak az első visszajelzések.
Most takarítás jön, és egyéb házias munka. Aztán dolgozás. Szépséges napokat, és várjuk a Glasgow-i beszámolót!